KONTAKTY

CLEAR VISION NANOTECH s.r.o.
Južná trieda 4B
Košice
tel: 0949260176
info(a)clearvision.sk

AKO APLIKOVAŤ
Ako aplikovať

Pri aplikácii je dôležité dodržiavať postup, ktorý sa skladá zo štyroch fázi:

  • Vyčistiť a odmastiť (príprava povrchu)
  • Nanesenie ochrannej vrstvy (vytvorí sa ochranný neviditeľný film)
  • Vytvrdnutie (film po niekoľkých minútach zaschne)
  • Vyleštenie (finálna fáza)

Predstavte si povrch akéhokoľvek materiálu pod mikroskopom. Nie je hladký, vyzerá viac či menej ako hornatá krajina, každý materiál má svoje špecifické vlastnosti. V údoliach tejto krajiny sa dlhodobo usadzuje špina a prach. Napríklad cez dlhodobo neošetrené sklo je horšie vidieť, usadzuje sa v jeho póroch okrem iného vodný kameň, ktorý sa potom ťažko odstraňuje. Neošetrený povrchy pôsobí pre zmenu zašle. Nano emulzia vyčistí túto "horskú krajinu" dokonale od usadenej špiny a prachu. Stane sa tak za pomoci mikroskopických nanočastíc a ostatných chemických prvkov, ktoré sú obsiahnuté v prípravku. Nanočastice vnikajú do všetkých záhybov povrchu a dokonale ho zbaví prachu a špiny. Až vyčistený povrch je pripravený na nanesenie ochrannej vrstvy. Čím lepšie povrch vyčistíme, tým lepšia bude priľnavosť a odolnosť následnej nano vrstvy. Každý povrch je nutné po vyčistení dôkladne opláchnuť od rôznych čističov, saponátov a pod. Nesavé povrchy je nutné odmastiť. Takto spláchnutý a odmastený povrch je pripravený na nanesenie príslušnej nano emulzie. Podrobný návod nájdete pri jednotlivých produktoch.

Unikátne nanočastice sú trvalo rozptýlené v aplikačnej emulzii, ktorá sa vo veľmi tenkej vrstve nanesie na ošetrovaný povrch. Nanáša sa len toľko, aby vznikol tenký film. Nanesenie hrubšie vrstvy je zbytočné, pretože sa nakoniec pri rozlešťování zotrie handričkou. Iba sa tým zvyšuje prácnosť a spotreba emulzie. Tento film sa nechá pôsobiť na povrchu niekoľko minút. Emulzia zatečie do štruktúry povrchu. Pri niektorých materiálov je doporučená druhá vrstva. Po uplynutí niekoľkých minút sa vrstva nano emulzie, vo väčšine prípadov rozleští pomocou handričky z mikrovlákna. Tým unikátna emulzia prenikne hlboko do všetkých nerovností povrchu (pre predstavu, do všetkých údolia hornatej krajiny). Vrstva, ktorá prečnieva nad vrcholky hôr, je zbytočná a jednoducho sa zotrie. Podrobný návod nájdete pri jednotlivých produktoch.

Nanočastice na povrchu tvorí ochranný neviditeľný nanofilm polarizovaných častíc, ktoré mu dodávajú odpudivé vlastnosti. Táto neviditeľná transparentná vrstva nanočastíc (až tisíckrát tenšie ako ľudský vlas) funguje ako ochranný štít. Vniká do pórov a mikrotrhlín povrchu a chráni ho pred ďalším poškodením.